تاریخ : شنبه 6 مهر 1398     |     کد : 834

همزمان با هفته دفاع مقدس دیدار ریاست وهیأت رئیسه دانشگاه با خانواده تنها شهید دانشجوی شهرستان بناب

به مناسبت هفته دفاع مقدس ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه بناب با مادر شهید پوراصل دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه بناب؛در آغازین روز هفته دفاع مقدس، رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه بناب با همراهی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان از منزل تنها شهید دانشجوی بنابی دیدار کرده و جویای احوال والدین این شهید والامقام شدند.

دکتر حسین پیری دیدار و اکرام خانواده معزز شهدا را یک وظیفه دانست و گفت: یاد پدران و مادران معزز شهدا باید همیشه در دلها زنده باشد، چرا که ارزش کار این عزیزان کمتر از فرزندان شهیدشان نیست.
وی در ادامه گفت: ما امروز عزت، اقتدار و سربلندی میهن عزیزمان را مدیون ایثار، از جان گذشتگی و جانفشانی شهدا و ایثارگران هستیم و امیدواریم که بتوانیم ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

 گفتنی است، شهید محسن حسینقلی پور اصل بناب در سال ۱۳۴۵ در شهرستان بناب دیده به جهان گشود و تحصیلات مقدماتی را در زادگاه خود با موفقیت به پایان رسانده و در آزمون سراسری سال ۱۳۶۴ دانشگاهها شرکت کرده و در رشته عمران دانشگاه تبریز پذیرفته شد.

او با شروع جنگ تحمیلی، بارها به جبهه های جنگ اعزام گردید که در اعزام آخر در ۴ اسفند ۱۳۶۵ عملیات کربلای ۵ به فیض عظیم شهادت نائل آمد .

فرازی از وصیتنامه شهید محسن حسینقلی پوراصل...
"سپاس آن معبود بی همتا را که نعمت ولایت که بالاترین نعمت هاست به ما ارزانی داشت .بار خدایا سپاس می گویم تو را که جهاد مقدس در راه خویش را نصیب این بنده ی عاصی و گنهکار کردی …این عزت و عظمت اسلام و کیان اسلامیان در گرو این نبرد شرافتمندانه و جنگ قهرمانانه می باشد .حاصل زحمات حضرت رسول (ص)و ائمه هدی (ع)امروز با پیروزی این جهاد مقدس عینیت و تحقق می یابد .نکند که در بستر مرگ طبیعی بمیریم و به قول امام ،خیلی غصه دارد که آدمی در روزگار شهادت با مرگی به جز شهادت از دنیا برود "


نوشته شده در   شنبه 6 مهر 1398  ساعت  15:02   توسط   مهدی پوراصل معاونت فرهنگی و اجتماعی    تعداد بازدید  43
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 

لینک های مفید


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
انجمن های علمی دانشجویی
کرسی های آزاداندیشی
حمایت از کودکان سرطانی